Els Visser en Tristan Olij hebben de 41ste editie van de Triathlon van Nieuwkoop op hun naam geschreven. Beide atleten rekenden uiteindelijk met ruim verschil af met de concurrentie. Visser wist ook de Gees Veenboer Bokaal te winnen.
Voor Visser was het geen vanzelfsprekendheid dat ze uiteindelijk de Nederlandse titel zou gaan pakken in Nieuwkoop. Ze kwam als zesde uit het water na het zwemonderdeel, met drie minuten achterstand op koploopsters Babette Rosman en Maaike Vooren. Eva Cornelisse en Sarissa de Vries waren het achtervolgende duo.
Op de fiets pakte Rosman in haar eentje de leiding. Vooren viel uit vanwege een lekke band. De Vries klom op naar plek twee en Visser pakte de derde plek. De tijdsverschillen bleven eigenlijk constant hetzelfde en dus wisselde Rosman met een voorsprong van drie minuten op De Vries naar het lopen. Visser volgde op 3,5 minuut.
Tijdens de halve marathon wist Visser de wedstrijd naar haar hand te zetten. Na 7,5 kilometer had ze de koppositie overgenomen, om die vervolgens niet meer af te staan. Rosman werd tweede, Cornelisse pakte plek drie.
Mannenrace
De mannenrace werd van begin tot eind gedomineerd door Tristan Olij. Al tijdens het zwemmen had hij het gat geslagen. Daar kreeg hij Sven Bams nog met zich mee, maar die wist hij op de fiets vrij snel af te schudden. Met een voorsprong van ruim zes minuten wisselde Olij van het fietsen naar het lopen.
Achter hem streden Bams, Marijn Markusse, Jesse van Hulst, Dylan Thissen en Rick Paffen voor de twee overige podiumplaatsen. Bams zou uiteindelijk uit de race stappen. Markusse liep met overtuiging naar het zilver. Paffen pakte – nog het meest tot zijn eigen verbazing – het brons. Hij werd daarmee de verrassing van de dag. Tijdens de halve marathon wist hij een gat van acht minuten dicht te lopen en zodoende dus plek drie te pakken.
Tot slot was er ook nog de strijd in de strijd: de Gees Veenboer Bokaal. Oftewel: de jaagstart. De heren gingen 29,5 minuut later van start dan de dames. Degene die als eerste de finish zou passeren, kreeg een geldprijs, gesponsord door de familie Veenboer. Visser bleef Olij uiteindelijk vier minuten voor, na een spannend wedstrijdverloop. Volgend jaar zal het verschil 25,5 minuut zijn.
De beste Nieuwkoper werd Marco Versluis uit Nieuwveen, in een tijd van 4:28:50.